Ugrás a tartalomra

Ez az a hely, ahol a föld és az ég összeér

Ez az a hely, ahol a föld és az ég összeér - hangzott el ma a Szabadka melletti Mária-kegyhelyen megtartott ünnepélyes szentmisén.

A szentkúti búcsúra több mint ezren érkeztek. Már évszázadok óta a szabadkaiak és az egész környék zarándokhelye a Szentkút, amely vízét gyógyhatásúnak tartják. A kút vize és a lankás völgy mindenképpen a lelki megtisztulást és feltöltődést jelenti. Biztos, hogy iszik vizet és megmosdik az, aki eljön a búcsúra. A Pósa család már évek óta jár Oromról Szentkútra. Pósa Zsolt, Orom : „Jött velem az édesanyám, a feleségem, a kislányom, a testvérem, az ő férje és két kislánya is.” Járnak ide katolikus és ortodox hívek egyaránt. A kegyhely a keresztény közeledés és egymásra találás helyszínévé vált. Az ünnepi szentmisét Pénzes János szabadkai megyéspüspök celebrálta. Az idei év szónoka Lehoczki Gábor állandó diakónus volt. Lehoczki Gábor, állandó diakónus: „Szükség van ilyen helyekre, kegyhelyekre, ahol sok-sok keresztény jön össze, és mint egy nagy közösség megerősítjük egymást abban, hogy sokan vagyunk, együtt haladunk Isten felé ezen az úton.”
A család fontosságát hangsúlyozta az eseményen Bunford Tivadar, a szabadkai Városi Képviselő-testület elnöke. „Minél nagyobb számban jelennek meg itt ilyenkor őszelőn,  ezzel is bizonyítva azt, hogy a keresztény kultúrának mély gyökerei vannak itt a városunkban és a környéken.”Változó, zűrzavaros világunkban mindig kellenek az áhítat helyei, és a Mária-kegyhelyek a délvidéki magyarság számára nagyon fontosak - nyilatkozta a Pannon RTV-nek Hajnal Jenő. A Magyar Nemzeti Tanács elnöke kiemelte, a Szabadka melletti és a doroszlói zarándokhely szívünkhöz közel áll, és nagyon kedves. Hajnal Jenő, elnök, Magyar Nemzeti Tanács: „Nemcsak azért jó, mert az ember egy pillanatra megáll, elgondolkodik, múltról, jövőről, hanem a lelkiségről, a közösségről, az együttélésről és a békéről elmélkedik, és próbál úgy élni egy-egy ilyen szentmise után, hogy méltó legyen Mária kegyelmére.” Szakály József szabadkai plébános a szentkúti búcsúról elmondta, a szertartáson való részvétel, a gyógyhatásúnak tartott vízben való megmosdás, az abból való ivás egyfajta rituális lelki fürdőzést, megmosakodást jelent.

 

Szerző (Forrás)
Pannon RTV
Többi hír
A Vajdasági Magyar Szövetség tisztelettel értesíti a polgárokat, hogy az önkormányzati jelöltlisták állításához szüks