Ünnepségek, rendezvények az 1848-as forradalom 164. évfordulója alkalmából
MÁRCIUS 9.
Kevi
19.00 megemlékezés „Zúg március” címmel, a Móra István ME székházában
MÁRCIUS 10.
Törökkanizsa
15.00 „Talpra magyar” címmel megemlékezés a katolikus temetőben a Tallián kápolna előtt.
Bajmok
15.00 megemlékezés Töröky Pál szabadságharcos sírjánál a Paprenyacsai temetőben
MÁRCIUS 11.
Kisorosz
9.00 Ünnepi szentmise a katolikus templomban
10.15 Kőrösi Szabó János honvéd tiszt sírjának megkoszorúzása a katolikus temetőben, utána fogadás a Tájházban
Kishegyes
16.00 Megemlékezés a 1848/49-es emlékműnél a Nyugati temetőben
Horgos
16.00 koszorúzás a Kossuth Lajos emléktáblánál és a római katolikus templom mögötti Kárász kriptánál
Törökbecse
16.00 koszorúzás a Hungária szobornál, a törökbecsei Római katolikus temetőben
18.00 alkalmi műsor a Jókai Mór MME-ben
Zenta
18.00 „Fényesebb a láncnál a kard” című történelmi táncjáték a Pro Cultura és a Thurzó Lajos MOK szervezésében, a Művelődési Házban
MÁRCIUS 13.
Zenta
16.00 alkalmi tiszteletadás a forradalom és szabadságharc áldozatainak emléksírhelyénél és Szegfű György honvédhadnagy sírjánál a Felsővárosi köztemetőben
18.00 Művelődési Ház, „Tavasz volt” című ünnepi műsor a Szabad Színházi Társulás előadásában
MÁRCIUS 14.
Nagybecskerek
11.00 emléktábla elhelyezése a nagybecskereki római katolikus temető kápolnájának falára, Szemere Pál honvéd őrnagynak, a perlaszi csata hősének dicső emlékére.
Ada
15.30 az adai központi parkban Damjanich János domborművének megkoszorúzása
16.00 Ünnepi műsor a városháza dísztermében
17.00 a Vadvirág Hagyományápoló Kör ünnepi műsora a Színházteremben
Kelebia
18.00 Helyi Közösség épülete - az 1848/49-es Szabadságharc és Forradalom emlékére készült ünnepi műsor. Fellépnek a Széchenyi István Általános Iskola tanulói
Topolya
20.00 ünnepi műsor a Csáki Lajos Általános Iskola tornatermében
Emlékműsor, a Kodály Zoltán MME közreműködésével
Péterréve
19.00 Megemlékezés az 1848/49-es forradalomról és szabadságharcról a péterrévei Színházteremben
Csantavér
19.30 megemlékezés a Bartók Béla ME-ben
Torda
19.00 ünnepi megemlékezés a kultúrotthonban
Szabadka
16.00 megemlékezés Paganini József tüzérszázados síremlékénél a Zentai úti temetőben
Szabadka
18.30 megemlékezés az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából, a Vasutas-település HK épületében, a VMSZ vasutas-települési helyi szervezete és Női Fórumának tagozata szervezésében.
Szabadka
18.00 - 20.00 – a Szabadkai Főkonzulátus fogadása a Népkör étteremben (részvétel meghívásos alapon)
Újvidék
19.30 koszorúzással egybekötött alkalmi műsor a Petőfi Sándor MMK székházában
MÁRCIUS 15.
I. Magyarittabé
9.30 - a megemlékezők fogadása a kultúrotthonban
10.00 - Istentisztelet a református templomban
11.00- alkalmi műsor, majd koszorúzás a Kossuth-szobornál
II. Óbecse
12.30 Petőfi Sándor szobrának ünnepélyes avatója a Petőfi Sándor MMK előtti téren
III. Bácskossuthfalva
14.30 - Gyülekező a református templomkertben
15.00 - Ökumenikus istentisztelet
16.00 - Ünnepi műsor és koszorúzás
IV. Szabadka
19.00 a Kossuth szobor megkoszorúzása a Kossuth téren,
19.05 a Népkörben, Dr. Réthelyi Miklós, Magyarország nemzeti erőforrás miniszterének köszöntő beszéde,
- Pásztor István a VMSZ elnökének ünnepi beszéde
- A kikelet hava című ünnepi műsor
- a Napleány díj átadása a Szabad Sajtó Napja alkalmából
Királyhalom
11.00 alkalmi műsor a Nemzeti Ünnep és az Iskola napja alkalmából a Kultúrotthonban
Bácskertes
12.00 Nyugat-bácskai központi ünnepség a Petőfi szobornál
Lukácsfalva
15.00 a Petőfi emléktábla megkoszorúzása
Muzslya
17.00 a Petőfi szobor megkoszorúzása
18.00 megemlékezés és irodalmi est a Magyar Házban
Gombos
16.00 a temetőben a Nagykeresztnél, koszorúzással egybekötött megemlékezés
Csóka
18.00 ünnepi műsor Március 15. a Pilvaxban címmel, a Művelődési Ház előcsarnokábann
Bajmok
18.00 alkalmi műsor a Dózsa György MMK-ban
Nagykikinda
18.00 Koszorúzással egybekötött alkalmi műsor a Kossuth táblánál
Szentmihály
19.00 megemlékezés a Művelődési Otthonban
Temerin
19.00 alkalmi műsor a színházteremben
Nagybecskerek
19.00 alkalmi műsor a Petőfi MME nagytermében
MÁRCIUS 16.
Padé
16.00 szentmise a kápolnában, majd koszorúzás a kopjafánál
18.00 alkalmi művelődési műsor a Magyar otthonban
Zombor
18.00 Magyar Polgári Kaszinó – alkalmi műsor
Palics
17.00 alkalmi műsor a palicsi Öko - központban, „Március idusára” címmel - a palicsi Palics MME, a hajdújárási Lifka Sándor ME és a ludasi Ludas Matyi ME közös emlékünnepsége
MÁRCIUS 17.
Tiszaszentmiklós
16.00 szentmise a temetőben
18.00 alkalmi művelődési műsor a Kultúrházban
Magyarkanizsa
16.00 megemlékezés és koszorúzás a magyarkanizsai Nagytemetőben
18.00 Ünnepi műsor a Cnesa színpadán
Oromhegyes
19.00 megemlékezés az 1848/49-es forradalomról és szabadságharcról, a a Faluházban, a Bohémia színjátszó csoport szervezésében
Doroszló
19.00 alkalmi műsor a Móricz Zsigmond MME termében.
MÁRCIUS 18.
Kúla
9.30 ünnepi szentmise a Szent György katolikus templomban
10.30 a katolikus temetőben megemlékezés
Doroszló
8.30 szentmise a Szent Imre templomban, ezt követően koszorúzás a temetőben, a honvéd síroknál
Pancsova
19.00 Ünnepi műsor a Petőfi Sándor MME-ben