Ugrás a tartalomra
2017.06.22 - 08:22

Gond van a kisebbségi tankönyvekkel

Némely nemzeti közösség esetében megrekedt a tankönyvek nyomtatása

Tíz hónapja írta alá az oktatási minisztérium a nemzeti tanácsokkal a megállapodást a nemzeti közösségek nyelvén történő tankönyvek nyomtatásáról, ám a tervezett 100 tankönyv közül jelenleg csak mindössze 34 tankönyv van kinyomtatva.

Vicsek Annamária oktatási államtitkár a Tanjugnak nyilatkozva elmondta, egyes nemzeti közösségek esetében valóban megtorpanás van.

A legtöbb tankönyvet magyar és szlovák nyelven nyomtattak ki.

A legnagyobb gond az albán nemzeti közösség tankönyveivel van, a tervezett 43 tankönyvből még egy sem készült el, valamint a bosnyák tannyelven előirányzott 14 tankönyv közül is még csak egy került ki a nyomdából.

A bosnyák tankönyvek esetében a nem megfelelő minőség jelent problémát, a tankönyvek nem felelnek meg az Oktatási- és Nevelés Fejlesztési Intézet támasztotta elvárásoknak.

Szerző (Forrás)
Magyar Szó, -
Többi hír
2022.04.03 - 10:18
A Nemzeti Vágta egyedülálló lovas ünnepünk, a magyar tradíciókra épülő kulturális és történelmi esemény.
Bunford Tivadar: Május 21-én a szabadkai lóversenypályán kerül megrendezésre az első futam – Akkreditált képzés készül a lovasoknak